CY2304SXC-1
| Part Number | CY2304SXC-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC CLK ZDB 4OUT 133MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | CY2304 |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Other Names | 428-2192-5 CY2304SXC-1-ND CY2304SXC1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 133.3MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CY2304 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply CY2304SXC-1, use the request quote form to request CY2304SXC-1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CY2304SXC-1.The price and lead time for CY2304SXC-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CY2304SXC-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Cypress Semiconductor CY2304SXC-1
- CY2304SXC-1 data sheet
- CY2304SXC-1 datasheet
- CY2304SXC-1 pdf datasheet
- Download CY2304SXC-1 datasheet
- CY2304SXC-1 image
- CY2304SXC-1 part
- Cypress Semiconductor CY2304SXC-1
- Cypress Semiconductor Corp CY2304SXC-1

