870919BRILFT
Buy with confidence from Brilltron.com
870919BRILFT is warrantied and traceable.| Part Number | 870919BRILFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK GENERATOR LVCMOS 28QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ICS870919BRILF |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 28-QSOP |
| Series | FemtoClock® |
| Ratio - Input:Output | 2:8 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | LVCMOS |
| Other Names | ICS870919BRILFT ICS870919BRILFT-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVCMOS |
| Frequency - Max | 160MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | ICS870919 |
Operation Guide
We can supply 870919BRILFT, use the request quote form to request 870919BRILFT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 870919BRILFT.The price and lead time for 870919BRILFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 870919BRILFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- IDT (Integrated Device Technology) 870919BRILFT
- 870919BRILFT data sheet
- 870919BRILFT datasheet
- 870919BRILFT pdf datasheet
- Download 870919BRILFT datasheet
- 870919BRILFT image
- 870919BRILFT part
- IDT (Integrated Device Technology) 870919BRILFT
- IDT 870919BRILFT
- IDT (Integrated Device Technology) 870919BRILFT
- IDT, Integrated Device Technology Inc 870919BRILFT
- Integrated Device Technology (IDT) 870919BRILFT


