SMP1300SCMC
| Part Number | SMP1300SCMC |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | THYRISTOR 130V 400A SMB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMP-0SCMC |
| Voltage - On State | 3V |
| Voltage - Off State | 130V |
| Voltage - Breakover | 160V |
| Series | SMP, TRISIL™ |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | 497-14523-6 |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 100A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 75pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMP1300SCMC, use the request quote form to request SMP1300SCMC pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMP1300SCMC.The price and lead time for SMP1300SCMC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMP1300SCMC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics SMP1300SCMC
- SMP1300SCMC data sheet
- SMP1300SCMC datasheet
- SMP1300SCMC pdf datasheet
- Download SMP1300SCMC datasheet
- SMP1300SCMC image
- SMP1300SCMC part
- STMicroelectronics SMP1300SCMC


