TB1800M-13-F
| Part Number | TB1800M-13-F |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | THYRISTOR PROTECT BIDIR 50A SMB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Datasheets | TB0640M - TB3500M |
| Voltage - On State | 3.5V |
| Voltage - Off State | 160V |
| Voltage - Breakover | 220V |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | TB1800M-FDITR |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 50A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 90pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TB1800M-13-F, use the request quote form to request TB1800M-13-F pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TB1800M-13-F.The price and lead time for TB1800M-13-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TB1800M-13-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated TB1800M-13-F
- TB1800M-13-F data sheet
- TB1800M-13-F datasheet
- TB1800M-13-F pdf datasheet
- Download TB1800M-13-F datasheet
- TB1800M-13-F image
- TB1800M-13-F part
- Diodes Incorporated TB1800M-13-F
- Diodes Inc TB1800M-13-F
- Pericom Semiconductor TB1800M-13-F
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) TB1800M-13-F

