AZ23B3V9-E3-08
| Part Number | AZ23B3V9-E3-08 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AZ23 Series |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.9V |
| Tolerance | ±2% |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | - |
| Power - Max | 300mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt) | 95 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3.9V 300mW ±2% SOT-23 |
| Configuration | 1 Pair Common Anode |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AZ23B3V9-E3-08, use the request quote form to request AZ23B3V9-E3-08 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AZ23B3V9-E3-08.The price and lead time for AZ23B3V9-E3-08 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AZ23B3V9-E3-08.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay AZ23B3V9-E3-08
- AZ23B3V9-E3-08 data sheet
- AZ23B3V9-E3-08 datasheet
- AZ23B3V9-E3-08 pdf datasheet
- Download AZ23B3V9-E3-08 datasheet
- AZ23B3V9-E3-08 image
- AZ23B3V9-E3-08 part
- Electro-Films (EFI) / Vishay AZ23B3V9-E3-08
- Electro-Films (EFI) / Vishay AZ23B3V9-E3-08
- Vishay Electro-Films AZ23B3V9-E3-08
- Phoenix Passive Components / Vishay AZ23B3V9-E3-08
