VS-94MT80KPBF
Buy with confidence from Brilltron.com
VS-94MT80KPBF is warrantied and traceable.| Part Number | VS-94MT80KPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | VS-54/94/104MT..KPbF |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800V |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | MT-K |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | MT-K Module |
| Other Names | VS94MT80KPBF |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Three Phase |
| Detailed Description | Bridge Rectifier Three Phase Standard 800V Chassis Mount MT-K |
| Current - Average Rectified (Io) | 90A |
Operation Guide
We can supply VS-94MT80KPBF, use the request quote form to request VS-94MT80KPBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VS-94MT80KPBF.The price and lead time for VS-94MT80KPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VS-94MT80KPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay VS-94MT80KPBF
- VS-94MT80KPBF data sheet
- VS-94MT80KPBF datasheet
- VS-94MT80KPBF pdf datasheet
- Download VS-94MT80KPBF datasheet
- VS-94MT80KPBF image
- VS-94MT80KPBF part
- Electro-Films (EFI) / Vishay VS-94MT80KPBF
- Electro-Films (EFI) / Vishay VS-94MT80KPBF
- Vishay Electro-Films VS-94MT80KPBF
- Phoenix Passive Components / Vishay VS-94MT80KPBF

