CR1300SB
| Part Number | CR1300SB |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | THYRISTOR SIBOD 120VR DO-214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | CRzzzz Series |
| Voltage - On State | 5V |
| Voltage - Off State | 120V |
| Voltage - Breakover | 160V |
| Series | - |
| Packaging | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 100A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 75A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 40pF |
Operation Guide
We can supply CR1300SB, use the request quote form to request CR1300SB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CR1300SB.The price and lead time for CR1300SB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CR1300SB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse CR1300SB
- CR1300SB data sheet
- CR1300SB datasheet
- CR1300SB pdf datasheet
- Download CR1300SB datasheet
- CR1300SB image
- CR1300SB part
- Hamlin / Littelfuse CR1300SB
- Littelfuse Inc. CR1300SB
- Littelfuse CR1300SB
- Teccor / Littelfuse CR1300SB
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte CR1300SB
- Wickmann / Littelfuse CR1300SB





