K2400SHURP
| Part Number | K2400SHURP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDAC 240V DO214 2L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | K2xx0xHU Series |
| Voltage - On State | 1.5V |
| Voltage - Off State | 210V |
| Voltage - Breakover | 250V |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | K2400SHURPLF K2400SHURPLF-ND |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Hold (Ih) | 60mA |
| Capacitance | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply K2400SHURP, use the request quote form to request K2400SHURP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number K2400SHURP.The price and lead time for K2400SHURP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# K2400SHURP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse K2400SHURP
- K2400SHURP data sheet
- K2400SHURP datasheet
- K2400SHURP pdf datasheet
- Download K2400SHURP datasheet
- K2400SHURP image
- K2400SHURP part
- Hamlin / Littelfuse K2400SHURP
- Littelfuse Inc. K2400SHURP
- Littelfuse K2400SHURP
- Teccor / Littelfuse K2400SHURP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte K2400SHURP
- Wickmann / Littelfuse K2400SHURP


