P0080EBMCLRP2
| Part Number | P0080EBMCLRP2 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 6V 250A TO92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Device (TO-92) |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 6V |
| Voltage - Breakover | 25V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads) |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Current - Hold (Ih) | 50mA |
| Capacitance | 150pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P0080EBMCLRP2, use the request quote form to request P0080EBMCLRP2 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P0080EBMCLRP2.The price and lead time for P0080EBMCLRP2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P0080EBMCLRP2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P0080EBMCLRP2
- P0080EBMCLRP2 data sheet
- P0080EBMCLRP2 datasheet
- P0080EBMCLRP2 pdf datasheet
- Download P0080EBMCLRP2 datasheet
- P0080EBMCLRP2 image
- P0080EBMCLRP2 part
- Hamlin / Littelfuse P0080EBMCLRP2
- Littelfuse Inc. P0080EBMCLRP2
- Littelfuse P0080EBMCLRP2
- Teccor / Littelfuse P0080EBMCLRP2
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P0080EBMCLRP2
- Wickmann / Littelfuse P0080EBMCLRP2
