P0181SALRP
| Part Number | P0181SALRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR UNI 18V 50A DO214 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Pzzz1S Series, Fixed Voltage D0-214 |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 18V |
| Voltage - Breakover | - |
| Series | * |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | P0181SALRPLF P0181SALRPLF-ND |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 100mA |
| Capacitance | 70pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P0181SALRP, use the request quote form to request P0181SALRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P0181SALRP.The price and lead time for P0181SALRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P0181SALRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P0181SALRP
- P0181SALRP data sheet
- P0181SALRP datasheet
- P0181SALRP pdf datasheet
- Download P0181SALRP datasheet
- P0181SALRP image
- P0181SALRP part
- Hamlin / Littelfuse P0181SALRP
- Littelfuse Inc. P0181SALRP
- Littelfuse P0181SALRP
- Teccor / Littelfuse P0181SALRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P0181SALRP
- Wickmann / Littelfuse P0181SALRP



