P0300EA
| Part Number | P0300EA |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR 25V SURGE SUP TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | SIDACtor Device (TO-92) |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 25V |
| Voltage - Breakover | 40V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) |
| Other Names | P0300EA70 P0300EA70-ND |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 50mA |
| Capacitance | 140pF |
Operation Guide
We can supply P0300EA, use the request quote form to request P0300EA pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P0300EA.The price and lead time for P0300EA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P0300EA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P0300EA
- P0300EA data sheet
- P0300EA datasheet
- P0300EA pdf datasheet
- Download P0300EA datasheet
- P0300EA image
- P0300EA part
- Hamlin / Littelfuse P0300EA
- Littelfuse Inc. P0300EA
- Littelfuse P0300EA
- Teccor / Littelfuse P0300EA
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P0300EA
- Wickmann / Littelfuse P0300EA
