P0640EBL
| Part Number | P0640EBL |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 58V 250A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Device (TO-92) |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 58V |
| Voltage - Breakover | 77V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 60pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P0640EBL, use the request quote form to request P0640EBL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P0640EBL.The price and lead time for P0640EBL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P0640EBL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P0640EBL
- P0640EBL data sheet
- P0640EBL datasheet
- P0640EBL pdf datasheet
- Download P0640EBL datasheet
- P0640EBL image
- P0640EBL part
- Hamlin / Littelfuse P0640EBL
- Littelfuse Inc. P0640EBL
- Littelfuse P0640EBL
- Teccor / Littelfuse P0640EBL
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P0640EBL
- Wickmann / Littelfuse P0640EBL

