P0720EALAP
| Part Number | P0720EALAP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 65V 150A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Device (TO-92) |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 65V |
| Voltage - Breakover | 88V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Package / Case | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads) |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 60pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P0720EALAP, use the request quote form to request P0720EALAP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P0720EALAP.The price and lead time for P0720EALAP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P0720EALAP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P0720EALAP
- P0720EALAP data sheet
- P0720EALAP datasheet
- P0720EALAP pdf datasheet
- Download P0720EALAP datasheet
- P0720EALAP image
- P0720EALAP part
- Hamlin / Littelfuse P0720EALAP
- Littelfuse Inc. P0720EALAP
- Littelfuse P0720EALAP
- Teccor / Littelfuse P0720EALAP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P0720EALAP
- Wickmann / Littelfuse P0720EALAP


