P1300Q22CLRP
| Part Number | P1300Q22CLRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 120V 400A 2QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Q2L Series 3.3x3.3 QFN Datasheet |
| Voltage - On State | 5V |
| Voltage - Off State | 120V |
| Voltage - Breakover | 160V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 2-TDFN |
| Other Names | P1300Q22CL |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 100A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 60pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P1300Q22CLRP, use the request quote form to request P1300Q22CLRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P1300Q22CLRP.The price and lead time for P1300Q22CLRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P1300Q22CLRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P1300Q22CLRP
- P1300Q22CLRP data sheet
- P1300Q22CLRP datasheet
- P1300Q22CLRP pdf datasheet
- Download P1300Q22CLRP datasheet
- P1300Q22CLRP image
- P1300Q22CLRP part
- Hamlin / Littelfuse P1300Q22CLRP
- Littelfuse Inc. P1300Q22CLRP
- Littelfuse P1300Q22CLRP
- Teccor / Littelfuse P1300Q22CLRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P1300Q22CLRP
- Wickmann / Littelfuse P1300Q22CLRP
