P1602ABLRP
| Part Number | P1602ABLRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR 2CHP 130V 250A TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Series Mod TO-220 |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 65V, 130V |
| Voltage - Breakover | 95V, 190V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-220-3 No Tab |
| Number of Elements | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 85pF, 145pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P1602ABLRP, use the request quote form to request P1602ABLRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P1602ABLRP.The price and lead time for P1602ABLRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P1602ABLRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P1602ABLRP
- P1602ABLRP data sheet
- P1602ABLRP datasheet
- P1602ABLRP pdf datasheet
- Download P1602ABLRP datasheet
- P1602ABLRP image
- P1602ABLRP part
- Hamlin / Littelfuse P1602ABLRP
- Littelfuse Inc. P1602ABLRP
- Littelfuse P1602ABLRP
- Teccor / Littelfuse P1602ABLRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P1602ABLRP
- Wickmann / Littelfuse P1602ABLRP
