P3602AALRP
| Part Number | P3602AALRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR 2CHP 340V 150A TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Series Mod TO-220ACF Series |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 170V, 340V |
| Voltage - Breakover | 220V, 440V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-220-3 No Tab |
| Number of Elements | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 20pF, 35pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P3602AALRP, use the request quote form to request P3602AALRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P3602AALRP.The price and lead time for P3602AALRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P3602AALRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P3602AALRP
- P3602AALRP data sheet
- P3602AALRP datasheet
- P3602AALRP pdf datasheet
- Download P3602AALRP datasheet
- P3602AALRP image
- P3602AALRP part
- Hamlin / Littelfuse P3602AALRP
- Littelfuse Inc. P3602AALRP
- Littelfuse P3602AALRP
- Teccor / Littelfuse P3602AALRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P3602AALRP
- Wickmann / Littelfuse P3602AALRP


