P4802AAL
| Part Number | P4802AAL |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDAC 2CH 220/440V 150A TO220A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Series Mod TO-220 |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 220V, 440V |
| Voltage - Breakover | 300V, 600V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-220-3 No Tab |
| Number of Elements | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 20pF, 35pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P4802AAL, use the request quote form to request P4802AAL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P4802AAL.The price and lead time for P4802AAL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P4802AAL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P4802AAL
- P4802AAL data sheet
- P4802AAL datasheet
- P4802AAL pdf datasheet
- Download P4802AAL datasheet
- P4802AAL image
- P4802AAL part
- Hamlin / Littelfuse P4802AAL
- Littelfuse Inc. P4802AAL
- Littelfuse P4802AAL
- Teccor / Littelfuse P4802AAL
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P4802AAL
- Wickmann / Littelfuse P4802AAL

