P5103ABL
| Part Number | P5103ABL |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR 3CHP 420V 250A TO-220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor® Balanced Series |
| Voltage - On State | 8V |
| Voltage - Off State | 420V |
| Voltage - Breakover | 600V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-220-3 No Tab |
| Number of Elements | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 40pF, 60pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P5103ABL, use the request quote form to request P5103ABL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P5103ABL.The price and lead time for P5103ABL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P5103ABL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P5103ABL
- P5103ABL data sheet
- P5103ABL datasheet
- P5103ABL pdf datasheet
- Download P5103ABL datasheet
- P5103ABL image
- P5103ABL part
- Hamlin / Littelfuse P5103ABL
- Littelfuse Inc. P5103ABL
- Littelfuse P5103ABL
- Teccor / Littelfuse P5103ABL
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P5103ABL
- Wickmann / Littelfuse P5103ABL



