TVB275NSC-L
| Part Number | TVB275NSC-L |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | THYRISTOR 275V 400A DO-214 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | TVByyyNSC-L |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 275V |
| Voltage - Breakover | 350V |
| Series | SiBar |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | Q3621008 RF0814-000 |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 100A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 76pF |
Operation Guide
We can supply TVB275NSC-L, use the request quote form to request TVB275NSC-L pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TVB275NSC-L.The price and lead time for TVB275NSC-L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TVB275NSC-L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse TVB275NSC-L
- TVB275NSC-L data sheet
- TVB275NSC-L datasheet
- TVB275NSC-L pdf datasheet
- Download TVB275NSC-L datasheet
- TVB275NSC-L image
- TVB275NSC-L part
- Hamlin / Littelfuse TVB275NSC-L
- Littelfuse Inc. TVB275NSC-L
- Littelfuse TVB275NSC-L
- Teccor / Littelfuse TVB275NSC-L
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte TVB275NSC-L
- Wickmann / Littelfuse TVB275NSC-L

