5163
Buy with confidence from Brilltron.com
5163 is warrantied and traceable.| Part Number | 5163 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC AMP 802.11B/G/N 2.4GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | RF5163 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Test Frequency | 2.5GHz |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Series | - |
| RF Type | 802.11b/g/n |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| P1dB | - |
| Other Names | RF5163 |
| Noise Figure | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 20dB |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Detailed Description | RF Amplifier IC 802.11b/g/n 2.4GHz ~ 2.5GHz 16-QFN (4x4) |
| Current - Supply | 520mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 5163, use the request quote form to request 5163 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5163.The price and lead time for 5163 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 5163.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- RFMD 5163
- 5163 data sheet
- 5163 datasheet
- 5163 pdf datasheet
- Download 5163 datasheet
- 5163 image
- 5163 part
- RFMD 5163







