DSL01-010SC5
| Part Number | DSL01-010SC5 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | THYRISTOR 10.5V 30A SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | DSL01-zzzSC5 |
| Voltage - Off State | 10.5V |
| Voltage - Breakover | 25V |
| Series | DSL, TRANSIL™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names | 497-8749-2 DSL01010SC5 |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 30A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 18A |
| Current - Hold (Ih) | 100mA |
| Capacitance | 17pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply DSL01-010SC5, use the request quote form to request DSL01-010SC5 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DSL01-010SC5.The price and lead time for DSL01-010SC5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DSL01-010SC5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics DSL01-010SC5
- DSL01-010SC5 data sheet
- DSL01-010SC5 datasheet
- DSL01-010SC5 pdf datasheet
- Download DSL01-010SC5 datasheet
- DSL01-010SC5 image
- DSL01-010SC5 part
- STMicroelectronics DSL01-010SC5


