SC3BA05FF
Buy with confidence from Brilltron.com
SC3BA05FF is warrantied and traceable.| Part Number | SC3BA05FF |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | BRIDGE RECT 6A 50V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | SC3BAxxFF |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 970mV @ 5A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 5-Rectangle |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | QC Terminal |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diode Type | Three Phase |
| Detailed Description | Bridge Rectifier Three Phase Standard 50V QC Terminal |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30µA @ 50V |
| Current - Average Rectified (Io) | 6A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SC3BA05FF, use the request quote form to request SC3BA05FF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SC3BA05FF.The price and lead time for SC3BA05FF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SC3BA05FF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Semtech SC3BA05FF
- SC3BA05FF data sheet
- SC3BA05FF datasheet
- SC3BA05FF pdf datasheet
- Download SC3BA05FF datasheet
- SC3BA05FF image
- SC3BA05FF part
- Semtech SC3BA05FF
- Semtech Corporation SC3BA05FF
- SEMTECH ELECTRONICS LTD. SC3BA05FF


