GBPC2510 T0G
| Part Number | GBPC2510 T0G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 25A GBPC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | GBPC 15, 25, 35 Series |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1kV |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 12.5A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | GBPC |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 4-Square, GBPC |
| Other Names | GBPC2510 T0G-ND GBPC2510T0G |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | QC Terminal |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Single Phase |
| Detailed Description | Bridge Rectifier Single Phase Standard 1kV QC Terminal GBPC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1000V |
| Current - Average Rectified (Io) | 25A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply GBPC2510 T0G, use the request quote form to request GBPC2510 T0G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GBPC2510 T0G.The price and lead time for GBPC2510 T0G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# GBPC2510 T0G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TSC (Taiwan Semiconductor) GBPC2510 T0G
- GBPC2510 T0G data sheet
- GBPC2510 T0G datasheet
- GBPC2510 T0G pdf datasheet
- Download GBPC2510 T0G datasheet
- GBPC2510 T0G image
- GBPC2510 T0G part
- TSC (Taiwan Semiconductor) GBPC2510 T0G
- Taiwan Semiconductor GBPC2510 T0G


