TS10KL80 D3G
| Part Number | TS10KL80 D3G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A KBJL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | TS10KL60, TS10KL80, TS10KL100 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 2A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | KBJL |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 4-SIP, KBJL |
| Other Names | TS10KL80 D3G-ND TS10KL80D3G |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Single Phase |
| Detailed Description | Bridge Rectifier Single Phase Standard 800V Through Hole KBJL |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 800V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TS10KL80 D3G, use the request quote form to request TS10KL80 D3G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TS10KL80 D3G.The price and lead time for TS10KL80 D3G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TS10KL80 D3G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TSC (Taiwan Semiconductor) TS10KL80 D3G
- TS10KL80 D3G data sheet
- TS10KL80 D3G datasheet
- TS10KL80 D3G pdf datasheet
- Download TS10KL80 D3G datasheet
- TS10KL80 D3G image
- TS10KL80 D3G part
- TSC (Taiwan Semiconductor) TS10KL80 D3G
- Taiwan Semiconductor TS10KL80 D3G

