P1800EALRP1
| Part Number | P1800EALRP1 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 170V 150A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor Device (TO-92) |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 170V |
| Voltage - Breakover | 220V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 35pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P1800EALRP1, use the request quote form to request P1800EALRP1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P1800EALRP1.The price and lead time for P1800EALRP1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P1800EALRP1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P1800EALRP1
- P1800EALRP1 data sheet
- P1800EALRP1 datasheet
- P1800EALRP1 pdf datasheet
- Download P1800EALRP1 datasheet
- P1800EALRP1 image
- P1800EALRP1 part
- Hamlin / Littelfuse P1800EALRP1
- Littelfuse Inc. P1800EALRP1
- Littelfuse P1800EALRP1
- Teccor / Littelfuse P1800EALRP1
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P1800EALRP1
- Wickmann / Littelfuse P1800EALRP1

