P1800GALRP
| Part Number | P1800GALRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 170V 50A DO15 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor DO-15 Series |
| Voltage - On State | 5V |
| Voltage - Off State | 170V |
| Voltage - Breakover | 220V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 40pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P1800GALRP, use the request quote form to request P1800GALRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P1800GALRP.The price and lead time for P1800GALRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P1800GALRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P1800GALRP
- P1800GALRP data sheet
- P1800GALRP datasheet
- P1800GALRP pdf datasheet
- Download P1800GALRP datasheet
- P1800GALRP image
- P1800GALRP part
- Hamlin / Littelfuse P1800GALRP
- Littelfuse Inc. P1800GALRP
- Littelfuse P1800GALRP
- Teccor / Littelfuse P1800GALRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P1800GALRP
- Wickmann / Littelfuse P1800GALRP
