P1800Q22CLRP
| Part Number | P1800Q22CLRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 220V 400A QFN SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Q2L Series 3.3x3.3 QFN Datasheet |
| Voltage - On State | 5V |
| Voltage - Off State | 170V |
| Voltage - Breakover | 220V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 2-TDFN |
| Other Names | P1800Q22CL P1800Q22CLRP-ND P1800Q22CLRPTR |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 100A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 50pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P1800Q22CLRP, use the request quote form to request P1800Q22CLRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P1800Q22CLRP.The price and lead time for P1800Q22CLRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P1800Q22CLRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P1800Q22CLRP
- P1800Q22CLRP data sheet
- P1800Q22CLRP datasheet
- P1800Q22CLRP pdf datasheet
- Download P1800Q22CLRP datasheet
- P1800Q22CLRP image
- P1800Q22CLRP part
- Hamlin / Littelfuse P1800Q22CLRP
- Littelfuse Inc. P1800Q22CLRP
- Littelfuse P1800Q22CLRP
- Teccor / Littelfuse P1800Q22CLRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P1800Q22CLRP
- Wickmann / Littelfuse P1800Q22CLRP
