P2202AARP
| Part Number | P2202AARP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR 2CHP 90/180V 150A TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | SIDACtor Series Mod TO-220 |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 90V, 180V |
| Voltage - Breakover | 130V, 260V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-220-3 No Tab |
| Number of Elements | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 30pF, 50pF |
Operation Guide
We can supply P2202AARP, use the request quote form to request P2202AARP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P2202AARP.The price and lead time for P2202AARP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P2202AARP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P2202AARP
- P2202AARP data sheet
- P2202AARP datasheet
- P2202AARP pdf datasheet
- Download P2202AARP datasheet
- P2202AARP image
- P2202AARP part
- Hamlin / Littelfuse P2202AARP
- Littelfuse Inc. P2202AARP
- Littelfuse P2202AARP
- Teccor / Littelfuse P2202AARP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P2202AARP
- Wickmann / Littelfuse P2202AARP


