P2600S1BLRP
| Part Number | P2600S1BLRP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 220V 50A DO214 2L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SIDACtor® Series, SMA Datasheet |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 220V |
| Voltage - Breakover | - |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 55A |
| Current - Hold (Ih) | 120mA |
| Capacitance | 30pF |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P2600S1BLRP, use the request quote form to request P2600S1BLRP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P2600S1BLRP.The price and lead time for P2600S1BLRP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P2600S1BLRP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P2600S1BLRP
- P2600S1BLRP data sheet
- P2600S1BLRP datasheet
- P2600S1BLRP pdf datasheet
- Download P2600S1BLRP datasheet
- P2600S1BLRP image
- P2600S1BLRP part
- Hamlin / Littelfuse P2600S1BLRP
- Littelfuse Inc. P2600S1BLRP
- Littelfuse P2600S1BLRP
- Teccor / Littelfuse P2600S1BLRP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P2600S1BLRP
- Wickmann / Littelfuse P2600S1BLRP


