P2600SC
| Part Number | P2600SC |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | SIDACTOR BI 220V 400A DO-214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | PyyyySy Series |
| Voltage - On State | 4V |
| Voltage - Off State | 220V |
| Voltage - Breakover | 300V |
| Series | SIDACtor® |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Number of Elements | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 100A |
| Current - Hold (Ih) | 150mA |
| Capacitance | 80pF |
Operation Guide
We can supply P2600SC, use the request quote form to request P2600SC pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P2600SC.The price and lead time for P2600SC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P2600SC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse P2600SC
- P2600SC data sheet
- P2600SC datasheet
- P2600SC pdf datasheet
- Download P2600SC datasheet
- P2600SC image
- P2600SC part
- Hamlin / Littelfuse P2600SC
- Littelfuse Inc. P2600SC
- Littelfuse P2600SC
- Teccor / Littelfuse P2600SC
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte P2600SC
- Wickmann / Littelfuse P2600SC


